Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Warszawski Newsletter Kariery Youngpro.pl 09.12.2011

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_32a152b8637035587.jpg

Warszawski Newsletter Kariery Youngpro.pl 09.12.2011Warszawski Newsletter Kariery Youngpro.pl 09.12.2011
****

Spotkanie z pracodawcą - Provida


Co: spotkanie z pracodawcą z grami i symulacjami giełdowymi
Kiedy: 13 grudnia 2011 r. (wtorek); godzina 14:15
Gdzie: Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej; ul. Koszykowa 79; sala 210
Dla kogo: studenci i absolwenci wszystkich kierunków studiów

Firma Provida oraz Biuro Karier Politechniki Warszawskiej na kolejne wydarzenie z cyklu "Spotkanie z Pracodawcą" zapraszają studentów wszystkich kierunków, absolwentów, pasjonatów rynku finansowego oraz wszystkich zainteresowanych poszerzeniem swojej wiedzy.

W programie:
  • bessy na światowych giełdach w ujęciu historycznym: przyczyny, czas trwania i zasięg spadków;
  • cykle koniunkturalne i ich wpływ na indeksy giełdowe;
  • trendy na giełdzie: podstawowe sposoby wyznaczania i śledzenia trendów na giełdzie oraz sygnały zmiany trendu;
  • strategie inwestycyjne: wykorzystanie systemów monitorujących inwestycje na przykładzie systemu NaviFund, oraz ich wpływ na końcowy wynik inwestycji;
  • gra giełdowa:  gra edukacyjna, która pozwala wczuć się w rolę inwestora i grać na giełdzie papierów wartościowych na wirtualnych pieniądzach w oparciu o rzeczywiste notowania.

Spotkanie poprowadzi Maciej Pszczółkowski, analityk rynku finansowego i Bartłomiej Grębski, dyrektor oddziału Warszawa.

Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia neleży przesłać na adres warsztaty@bk.pw.edu.pl w tytule maila prosimy wpisać: "Gra Giełdowa".


****

Konkurs na najlepsze prace magistersie dot. ochrony konsumentów i konkurencji


Co: konkurs na najlepsze prace magisterskie
Gdzie: cała Polska
Kiedy: deadline przesyłania prac - 16 lipca 2012
Dla kogo: prace dot. konkurencji - wszyscy studenci, prace dot. ochrony konsumentów - studenci prawa

Prezes UOKiK ogłasza konkursy na najlepsze prace magisterskie poświęcone ochronie konsumentów i konkurencji, zapraszając do udziału wszystkich studentów zainteresowanych tą tematyką. Na najlepszych w każdej z dwóch dziedzin czekają 3 nagrody finansowe, a zwycięzcy otrzymają po 5 tys. zł.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zachęca wszystkich studentów do wzięcia udziału w konkursie na najlepszą pracę magisterską. Prawne aspekty ochrony konsumentów lub polityka antymonopolowa – to zagadnienia w ramach których studenci mogą wykazać się swoimi osiągnięciami i zdobyć cenne nagrody. Autorów prac z zakresu prawa antymonopolowego powinna dodatkowo zachęcić szansa na otrzymanie wyróżnienia Stowarzyszenia Prawa Konkurencji.
 
Do konkursu na najlepszą pracę magisterską w dziedzinie ochrony konkurencji mogą zgłaszać się studenci wszystkich kierunków, o ile ich prace spełniają wymogi przewidziane w regulaminie. Natomiast do konkursu dotyczącego ochrony konsumentów mogą przystąpić wyłącznie osoby, które skończyły prawo, a nadesłane prace nie mogą poruszać następujących zagadnień: bezpieczeństwo produktów, odpowiedzialność za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny, bezpieczeństwo żywności i żywienia oraz jakość wyrobów i usług.
 
Komisja Konkursowa wyróżni najbardziej innowacyjne i kreatywne prace, zawierające własne przemyślenia autorów i tezy świadczące o ich wnikliwym podejściu do materii.Oprócz zawartości merytorycznej na ocenę złoży się także jej poziom edytorski.

Do obu konkursów można zgłaszać prace, które zostały obronione w terminie od 1 lipca 2011 do 30 czerwca 2012 roku. Należy je przesyłać do 16 lipca 2012 r., na adres:
UOKiK, Departament Współpracy z Zagranicą i Komunikacji Społecznej
00-950 Warszawa, pl. Powstańców Warszawy 1 
z dopiskiem „Konkurs na pracę magisterską - DZK - konkurencja” lub „Konkurs na pracę magisterską - DZK - konsumenci”
 
Zgłoszenie musi zawierać: wypełniony formularz, jeden egzemplarz pracy magisterskiej w miękkiej oprawie oraz jeden egzemplarz na nośniku elektronicznym (w formacie DOC lub PDF), a także streszczenie pracy. Należy także dołączyć zaświadczenie wydane przez władze uczelni, potwierdzające ocenę uzyskaną z pracy oraz informację, kiedy została ona obroniona. 
Szczegółowe informacje znajdują się w Regulaminach konkursów, umieszczonych na stronie głównej Urzędu www.uokik.gov.pl (dział „Warto wiedzieć” oraz baner na dole strony).
 
Dodatkowe informacje:
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów
pl. Powstańców Warszawy 1, 00-950 Warszawa
faks 22 826 11 86
Kamila Acholonu-Boruc (konkurencja)
tel. 22 55 60 195
Katarzyna Bereza (konsumenci)
tel. 22 55 60 220


****

Konferencja Pierwszy Milion: Inwestor z ludzką twarzą


Co: konferencja
Gdzie: Szkoła Główna Handlowa (sala 152G) w Warszawie.
Kiedy: 12 grudnia 2011 r.; godz. 12:00
Dla kogo: wszyscy zainteresowani

Jak zdobyć fundusze na rozwój czy uruchomienie własnej firmy? Jak przekonać inwestora do swojego pomysłu na biznes? Dlaczego warto zdecydować się na debiut na rynku NewConnect? Odpowiedzi na te pytania będzie można uzyskać podczas otwartej, bezpłatnej konferencji „Inwestor z ludzką twarzą”.

Z uczestnikami spotkania wiedzą i doświadczeniem podzielą się zarówno inwestorzy, jak i firmy, które pozyskały finansowanie dla swojej działalności biznesowej i z sukcesem ją rozwijają. 

Podczas konferencji „Pierwszy Milion: Inwestor z ludzką twarzą” zostanie poruszony temat debiutu na rynku NewConnect jako popularnym sposobie pozyskiwania dodatkowego kapitału dla spółki. Swoją wiedzą o tym aspekcie podzieli się Marcin Wojcieszuk, prezes Financial Markets Center Management Sp. z o.o., autoryzowany doradca NewConnect. Spotkanie uświetnią Ci, którym udało się znaleźć inwestora dla swoich pomysłów. 

Do grona prelegentów należą: Robert Rogacewicz, założyciel portalu społecznościowego Grono.net, Bartłomiej J. Gawron, prezes KCSP S.A., spółki technologicznej notowanej na NewConnect, Damian Wiatrak, prezes PinotCaro S.A., spółki działającej w branży gastronomicznej, notowanej na NewConnect oraz Monika Krajewska, prezes CapePoint Group Sp. z o.o., firmy świadczącej usługi doradcze dla jednostek samorządu terytorialnego.

Strona wydarzenia: pierwszymilion.pl


****

Selekcja najlepszych ofert pracy dla studentów i absolwentów z Warszawy****

RAPORT: RYNEK PRACY IT


Specjaliści z branży IT to jedni z najbardziej poszukiwanych i najlepiej opłacanych profesjonalistów na rynku pracy. Jak wynika z raportu Sedlak&Sedlak w 2010 roku mury polskich uczelni opuściło 15,2 tys. absolwentów informatyki (2 tys. mniej niż 4 lata wcześniej). Na początek mogą liczyć na zarobki rzędu 3 500 PLN, najwięcej w woj. Mazowieckim, najmniej w Podkarpackim.****

NAJTRUDNIEJSZE PYTANIA REKRUTACYJNE [1]


Rozmowa rekrutacyjna – 40 minut pytań, prowokowania, testowania i przyglądania się kandydatowi z każdej strony. Mimo wielu publikacji i artykułów na ten temat rekruterzy wciąż zaskakują i wprawiają w konsternację nawet najlepszych kandydatów. Co robić by nie dać się wytrącić z równowagi? Solucja 1: myśl jak rekruter. Solucja 2: bądź szczery. Solucja 3: poznaj najtrudniejsze pytanie rekrutacyjne.

2011-12-09 ,