Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Warszawski Newsletter Kariery Youngpro.pl 04.12.2012

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_c7598710809922991.jpg

Warszawski Newsletter Kariery Youngpro.pl 04.12.2012****

L’Oréal zaprasza studentów do udziału w konkursie L’Oréal Brandstorm

Co: konkurs marketingowy

Gdzie: zasięg międzynarodowy

Kiedy: deadline rejestracji drużyn – 31 styczeń 2012

Dla kogo: 3 osobowe, studenckie zespoły

Ponad 60 000 studentów, z 45 krajów świata wzięło już udział w międzynarodowym konkursie marketingowym firmy Loreal. W tym roku przed uczestnikami stanie nowe wyzwanie: wcielenie się w rolę Dyrektora Marketingu na obszar Azji południowo-wschodniej dla jednej z największych marek - L’Oréal Paris.

Dla najlepszych przewidziano wysokie nagrody pieniężne (I miejsce – wycieczka 10 tys. euro), a także: możliwość sprawdzenia swojej marketingowej wiedzy w praktyce i dołączenia do Talent Development Program w L’Oréal Polska od lipca 2013.

Informacje o wydarzeniach związanych z Brandstorm w Polsce, zwycięskie prezentacje z zeszłorocznego finału i wiele innych informacji znajdziecie na: www.brandstorm.loreal.comfacebook.com/lorealbrandstormofficial

****

„Zagraj o staż” – konkurs dla studentów

Co: konkurs stażowy

Gdzie: cała Polska

Kiedy: deadline nadsyłania prac mija 21 grudnia 2012 r.

Dla kogo: studenci i absolwenci

Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor organizuje konkurs dla studentów i absolwentów, w którym można wygrać płatny staż.

Konkurs „Zagraj o staż”, składa się z dwóch zadań. W pierwszym uczestnicy rozwiązują krótki test
z wiedzy o działalności Biur Informacji Gospodarczych. W drugim ich zadaniem jest napisanie krótkiego eseju (od 4 do 5 tys. znaków) lub stworzenie prezentacji (do 10 slajdów) na jeden
z czterech tematów dotyczących wiarygodności finansowej. Prace oceni trzyosobowa komisja.

Autorowi najlepszej z nich BIG InfoMonitor zaproponuje płatny trzymiesięczny staż (z możliwością przedłużenia do 6 miesięcy) w jednym z kluczowych działów firmy: finansach, marketingu, prawnym lub IT – w zależności od preferencji kandydata. Zwycięzca otrzyma wynagrodzenie miesięczne
w wysokości 1 000 zł netto. Za drugie i trzecie miejsce przewidziane są nagrody rzeczowe – czytniki książek Kindle Touch.

Prace można nadsyłać do 21 grudnia 2012. Szczegóły dostępne są na stronie http://www.infomonitor.pl/zagraj-o-staz oraz na profilu firmy na Facebooku: Licencja na Zaufanie.

****

Warszawa: Tworzenie Aplikacji Mobilnych Od Kuchni z firmą Looksoft

Co: spotkanie z pracodawcą

Gdzie: Warszawa, Politechnika Warszawska, MEiL sala NL 329

Kiedy: 12 grudnia 2012 (środa), 14.15 -15.30

Dla kogo: studenci i absolwenci Politechniki Warszawskiej

Firma Looksoft, która  od 2003 roku tworzy zaawansowane aplikacje mobilne na zlecenie największych firm z kraju i z zagranicy, zaprasza studentów i absolwentów PW na spotkanie prezentujące pracę programisty – od kuchni.

Prezentacja adresowana jest w szczególności do studentów i absolwentów kierunków informatycznych na Wydziałach: Elektroniki i Technik Informacyjnych, Matematyki i Nauk Informatycznych, Elektrycznym, Fizyki. Dla uczestników spotkania przygotowano poczęstunek i niespodziankę z okazji nadchodzących świąt. Uczestnicy spotkania będą mieli okazję dowiedzieć się o możliwościach pracy w branży mobilnej i złożyć swoje CV.

W spotkaniu mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani. Należy dokonać wcześniejszego zapisu na adres e-mail biurokarier@bk.pw.edu.pl.

****

Warszawa: Grupa City prezentuje Program Stażowy PROJEKT INNOWACYJNY

Co: prezentacja pracodawcy

Gdzie: Warszawa, Politechnika Warszawska, Gmach Główny, sala. 307

Kiedy: 4 grudnia br, godz. 14.00 – 14.40 

Dla kogo: studenci i absolwenci Politechniki Warszawskiej

Projekt Innowacyjny: to odpłatny czteromiesięczny program stażowy, skierowany do studentów wszystkich kierunków od II do V roku, polegający na opracowywaniu przez trzyosobowe zespoły studentów nieszablonowych, nowatorskich rozwiązań dla realnych zadań biznesowych powiązanych z bankowością detaliczną, operacjami oraz technologiami.

Uczestnicząc w Projekcie, możesz zdobyć cenną praktykę zawodową, poszerzyć umiejętności miękkie i nawiązać pierwsze kontakty biznesowe, pracując we własnym domu.

W spotkaniu mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani. Należy dokonać wcześniejszego zapisu na adres e-mail biurokarier@bk.pw.edu.pl.

****

Sprawdź swoją znajomość języka angielskiego

Co: test ze znajomości języka angielskiego

Dla kogo: wszyscy zainteresowani

Weź udział w badaniu English Proficiency Index for Students (EPIs), przeprowadzanym przez EF Education First, który może przynieść potrójne korzyści. Wystarczy wypełnić test online składający się z 70 pytań. Uczestnik bezpośrednio po skończeniu testu otrzyma informację na temat swoich umiejętności językowych, wyrażoną w uznawanej na świecie skali Rady Europy. Warto pamiętać, że profesjonalnie określony poziom języka stanowi  atut w CV.

Badanie EPIs przeznaczone jest dla pełnoletnich studentów. Aby wziąć w nim udział, należy podać podstawowe dane na swój temat oraz wypełnić test online znajdujący się na stronie www.ef.pl/epis. Test składa się z 70 pytań i sprawdza umiejętności językowe w zakresie słownictwa, gramatyki, słuchania oraz czytania.

****

WAŻNE: RESORT NAUKI SZYKUJE ZMIANY NA UCZELNIACH

Wyraźniejszy podział na uczelnie zawodowe i akademickie, kształcenie dorosłych i lista ostrzeżeń przed niepewnymi kierunkami - to niektóre cele Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, które chce znowelizować prawo o uczelniach i finansowaniu nauki.

Przeczytaj artykuł na stronie Youngpro.pl

****

5 NAJLEPSZYCH PROGRAMÓW STUDIÓW W POLSCE

Nowoczesne metody nauczania i współpraca z przedsiębiorcami – tym charakteryzują się najlepsze programy nauczania. W listopadzie br. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oceniło pod tym kątem programy zgłoszone do konkursu. Już wkrótce przeznaczy 62 miliony złotych na ich wdrożenie i realizację. Sprawdzamy jakie kierunki, na jakich uczelniach zajęły miejsca w czołówce i dlaczego.

Przeczytaj artykuł na stronie Youngpro.pl

****

NAJWIĘKSZE MITY NA TEMAT REKRUTACJI. CO NA TO EKSPERCI?

Wokół procesów rekrutacyjnych urosło wiele popularnych mitów. Każda aktywna na rynku pracy osoba wielokrotnie odbywała rozmowy kwalifikacyjne i posiada pewne doświadczenia z nimi związane. To na ich podstawie kształtują się uogólnienia, które nie koniecznie mają wiele wspólnego z rekruterską praktyką. Zapytaliśmy specjalistów ds. rekrutacji jak jest naprawdę.

Przeczytaj artykuł na stronie Youngpro.pl


2012-12-04 ,