Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Poznański Newsletter Kariery Youngpro.pl 31.05.2011

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_26b3f03d3c6908871.jpg

Poznański Newsletter Kariery Youngpro.pl 31.05.2011Poznański Newsletter Kariery Youngpro.pl 31.05.2011
****

Staż w Danii

Co:konkurs architektoniczny
Gdzie:praktyka zawodowa, która jest nagrodą w konkursie odbywa się w Horsholm koło Kopenhagi
Kiedy: deadline - 14 czerwiec 2011 r.
Dla kogo: studenci architektury
  
Po raz dziesiąty firma VELUX zaprasza studentów architektury z całego kraju do wzięcia udziału w konkursie, w którym główną nagrodą jest dwumiesięczna (1.08 – 30.09 2011) praktyka zawodowa w biurze architektonicznym w Horsholm koło Kopenhagi.

Kandydaci oceniani będą przez architektów VELUX. Na wybór laureata wpływ mają: znajomość języka angielskiego, twórcza i kreatywna osobowość oraz umiejętności wizualizacyjne.

Aby wziąć udział w konkursie należy do 14 czerwca 2011 r. wysłać list motywacyjny, CV, list polecający przedstawiciela wydziału oraz prezentację portfolio pokazujące umiejętności prezentacyjne i wizualizacje.

Aplikacje należy składać w języku angielskim na adres e-mail: architekci@VELUX.pl oraz henrik.norlander@velux.com, w tytule maila należy napisać ”Students’ practice 2011”.
 
 
****

Szkoła Przedsiębiorczości

Co: wyjazdowe warsztaty i szkolenia
Gdzie: Ciążeń nad Wartą
Kiedy: 11-17 lipca 2011.
Dla kogo: osoby rozważające otwarcie firmy

Wakacje to czas którego nie można zmarnować! InQbator Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego Fundacji UAM wie o tym najlepiej. Po raz piąty zaprasza studentów i absolwentów, którzy chcą prowadzić własną działalność gospodarczą na Letnią Szkołę Przedsiębiorczości.

Podczas tygodniowego wyjazdu (11 - 17 lipca) do Ciążenia nad Wartą uczestnicy podzieleni na grupy biorą udział w szkoleniach m.in. z zakresu pisania biznesplanu, formalno-prawnych aspektów zakładania własnej działalności gospodarczej, niskokosztowego marketingu oraz w warsztatach księgowo-podatkowych. Następnie sprawdzają zdobyte umiejętności podczas prowadzenia grupowego wirtualnego biznesu.

Zwycięska grupa otrzymuje tytuł „Lidera Biznesu” a każdy z uczestników ma okazję skonsultować swój własny pomysł na biznes ze specjalistami.
Dzięki dofinansowaniu Ministra, koszt wyjazdu to jedynie 300zł.

Zgłoszenia nadsyłać należy droga mailową do 19 czerwca, na adres  inqbator@ppnt.poznan.pl.
Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie internetowej www.inqbator.pl.
 
 
****
 Wycena wartości przedsiębiorstwa
 
Co? Warsztaty
Gdzie? Poznań,  BOMIS, Lofty Ułańskie
Kiedy? 1 - 2 czerwca oraz 4 - 5 lipca 2011 r.
Dla kogo? Wszyscy studenci
 
Wraz z wykładowcą krok po kroku przeprowadzić będzie można analizę ekonomiczno-finansową przedsiębiorstwa oraz dokonać wyceny jego wartości kilkoma metodami.

Uczestnicy poznają przykłady wycen przedsiębiorstw z różnych branż na rynku polskim wraz z zastosowaną w ich przypadku metodologią.

Ćwiczenia realizowane są na stanowiskach komputerowych. Po szkoleniu wszyscy uczestnicy otrzymają wypełniany w trakcie zajęć arkusz kalkulacyjny do samodzielnych zastosowań.


****

Staż w Grupie Allegro w dziale zarządzania projektami


Co? staż w dziale zarządzania projektami
Gdzie? Poznań, siedziba Grupy Allegro
Kiedy? zgłoszenia tylko do 3 czerwca
Dla kogo? absolwenci, studenci IV i V roku studiów

Grupa Allegro zaprasza studentów IV i V roku studiów oraz absolwentów na 2 miesięczny płatny staż w dziale zarządzania projektami. Do zadań stażysty należeć będzie nie tylko wsparcie aktualnie prowadzonych projektów realizowanych przez zespół, ale także samodzielna realizacja powierzonego projektu.

Wymagania jakie muszą spełnić kandydaci ubiegający się o stanowisko, a także wszystkie niezbędne informacje znajdziesz na stronie: http://www.youngpro.pl/ogloszenie?id=163


****

Portfolio – co to takiego?


Podczas gdy samo stworzenie profesjonalnego CV oraz listu motywacyjnego nastręcza studentom wielu trudności, przygotowanie portfolio jest dla niektórych poprzeczką nie do przeskoczenia.

Jeśli obawiasz się, że stworzenie portfolio może przewyższyć twoje możliwości, skorzystaj z rad zawartych w artykule.

2011-05-31 ,