Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Poznański Newsletter Kariery Youngpro.pl 22.01.2013

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_94aceb69156759463.jpg
Poznański Newsletter Kariery Youngpro.pl 22.01.2013


Corporate Unlimited Workshop

Co: bezpłatne warsztaty biznesowe

Gdzie: Paryż

Kiedy: deadline aplikacji mija 27 stycznia 2013

Dla kogo: 50 studentów z najlepszych europejskich uczelni

The Boston Consulting Group (BCG) – wiodąca, międzynarodowa firma doradztwa strategicznego zaprasza studentów na warsztat Corporate Unlimited Workshop, który odbędzie się w Paryżu, w dniach 9-10 marca 2013 r. 

Weź udział w warsztacie w Paryżu i poznaj w pełnym zakresie, czym jest doradztwo strategiczne, a w oparciu o realny projekt BCG wykorzystaj wiedzę zdobytą na studiach i odkryj tematykę fuzji i przejęć od pomysłu do zamknięcia transakcji. Warsztat ten da Ci możliwość współpracy z międzynarodowym zespołem BCG i około 50 studentami z najlepszych, europejskich uczelni. Ponadto dowiesz się, jak rozwijać swoje umiejętności oraz jak zastosować je w praktyce. Poznasz również możliwości kariery zarówno w świecie biznesu ogólnie jak i w BCG w szczególności.

Więcej informacji znajdziesz na naszej stronie: http://cf-unlimited.bcg.com

Jeśli interesuje Cię udział w warsztacie, wypełnij formularz online do 27 stycznia 2013 r.

Pamiętaj również o załączeniu CV, listu motywacyjnego oraz wykazu ocen.

****

Poznań: Nabór wniosków na "wiosenną" XXXVI edycję programu staży studenckich w Urzędzie Miasta Poznania.

Co: staże

Gdzie: Poznań, Urząd Miasta

Kiedy: deadline aplikacji mija 4 lutego 2013

Dla kogo: studenci

Od 21 stycznia 2013 r. Urząd Miasta Poznania przyjmuje zgłoszenia (on-line) na wiosenną edycję programu staży studenckich. Oferta staży kierowana jest do studentów III,IV i V roku studiów (a także I i II roku studiów uzupełniających magisterskich).

Ze studentami, którzy zakwalifikują się na staż do wybranego wydziału/biura Urzędu Miasta, zostaną podpisane umowy zlecenia. Podczas stażu studenci za wykonywane czynności (18 godzin w tygodniu) - otrzymają wynagrodzenie (stażowe).

Na zakończenie stażu każdy z jego uczestników otrzyma zaświadczenie o jego odbyciu wraz z wyszczególnieniem zakresu pełnionych obowiązków. Edycja wiosenna potrwa od marca do końca maja 2013 roku. Na studentów czeka 78 wolnych miejsc w 25 wydziałach i biurach.

Dodatkowe informacje na temat programu staży studenckich można uzyskać od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 - 15.30 pod numerem telefonu (61) 878 55 10. Więcej informacji.

****

Trwa globalne badanie kompetencji językowych EF

Co: test online

Dla kogo: wszyscy zainteresowani

Język angielski to dziś podstawa. Jego znajomość wśród studentów wydaje się wręcz oczywista. Czy jednak rzeczywiście tak jest? I jak w takim razie prezentują się polscy studenci na tle reszty świata? Odpowiedzi na te pytania szuka międzynarodowa firma specjalizująca się w organizacji zagranicznych kursów językowych, EF Education First.

Badanie EF polega na rozwiązaniu testu on-line, który jest dostępny na stronie www.ef.pl/epis. Po udzieleniu odpowiedzi na 70 pytań, uczestnik badania otrzyma informację na temat swoich umiejętności językowych, wyrażoną w uznawanej na świecie skali Rady Europy.

****

Poznań: Bezpłatne szkolenia komputerowe dla pracowników i przedsiębiorców w poznaniu!

Co: bezpłatne warsztaty IT

Gdzie: Poznań

Dla kogo: osoby do 25 roku życia, mieszkający i pracujący w Wielkopolsce

Firma ARS Events zaprasza do udziału w bezpłatnym kursie komputerowym w ramach projektu „Skuteczny Pracownik w Cyfrowym Świecie”. Kurs zakończony jest egzaminem i otrzymaniem Europejskiego Certyfikatu Kompetencji Informatycznych (ECCC) uznawanym na całym świecie, który zaświadcza o nabyciu fachowej wiedzy z konkretnej dziedziny informatyki. 

Zakres tematyczny szkolenia:

Podstawy technik informatycznych

Użytkowanie komputerów

MS Word – przetwarzanie tekstów MS Excel – arkusze kalkulacyjne

MS Access – bazy danych

Grafika menedżerska i prezentacja

Prezentacja oraz usługi w sieciach informatycznych

Jeden kurs obejmuje łącznie 64 godziny szkoleniowe. Zakres tematyczny może być dostosowany do potencjału i potrzeb danej grupy szkoleniowej. Zajęcia będą odbywać się w trybie weekendowym.

WARUNKI UCZESTNICTWA: osoby poniżej 25 roku życia; pracownicy (zatrudnienie na umowę o pracę) wielkopolskich mikro i małych przedsiębiorstw lub osoby samozatrudnione, pracujący w branży: finansowej, ubezpieczeniowej, handlowej, spożywczej, turystycznej, transportowej; osoby zamieszkujące na obszarze woj. Wielkopolskiego; osoby posiadające wykształcenie co najwyżej średnie.

Szkolenia są w 100% dofinansowane – Beneficjent nie wnosi wkładu własnego, tym samym udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny. Szkolenia są prowadzone przez doświadczonych trenerów w grupach średnio 16-osobowych.  Uczestnicy mają zapewnione profesjonalne materiały szkoleniowe, zaplecze dydaktyczne i wyżywienie, a także opłacone 7 egzaminów oraz wydanie certyfikatów.

Zgłoszenia pod numerem tel.: 787 977 925 lub biuro@ars-event.com

****

Poznań: Warsztaty językowe AIESEC University

Co: warsztaty językowe z native speakerami

Gdzie: Poznan, WSHiU

Kiedy: zapisy tylko do 31 stycznia 2013 r.

Warsztaty językowe AIESEC University są prowadzone przez native speakerów, młodych ludzi, którzy przyjeżdżają do nas często z drugiego końca świata, np. z z Brazylii, Guatemali, Chin. Wszystkie zajęcia są prowadzone w języku angielskim, co daje słuchaczom okazję do szkolenia nie jednego, ale dwóch języków w tym samym czasie. Kurs trwa osiem tygodni, zajęcia odbywają się w WSHiU, dwa razy w tygodniu po półtorej godziny. Do wyboru kursy z języka angielskiego, rosyjskiego, francuskiego, hiszpańskiego i arabskiego. Koszt: 249 zł.

Zapisy na stronie www.learnbyplay.pl do 31 stycznia!

****

CAŁA PRAWDA O KŁAMSTWACH W CV [INFOGRAFIKA]

Kłamstwo ma krótkie nogi. Doświadczony rekruter, przy odrobinie samozaparcia jest w stanie zweryfikować każdą informację zawartą w CV. Jeżeli przeoczy ponaginane fakty w CV kandydata – tym gorzej dla kandydata. Być może zostanie mu zaproponowana praca, ale ukrywana niekompetencja szybko wyjdzie na jaw.

Przeczytaj artykuł na Youngpro.pl

****

CZYM JEST NETWORKING? DEFINICJA, PRAKTYKA I WYMIERNE KORZYŚCI [VIDEO]

Modne słowo – networking. Sieć kontaktów, znajomości, wymiana informacji i pomocna dłoń w potrzebie.  Networking to coś więcej niż kilkaset kontaktów w telefonie i o wiele więcej niż martwa obecność na portalu społecznościowym. Bo czy każdy znajomy ręczy za nas swojemu pracodawcy? Podstawy prowadzenia efektywnego networkingu poznasz w tym artykule.

Przeczytaj artykuł na Youngpro.pl

****

PYTANIE DO EKSPERTA: CO ZROBIĆ GDY REKRUTER NIE INFORMUJE O WYNIKU ROZMOWY KWALIFIKACYJNEJ?

Zadzwonimy do Pana/Zadzwonimy do Pani – mówili. W słuchawce jednak cisza, bo rekruterzy mają czasami w zwyczaju nie informować kandydatów o wynikach rekrutacji. Niedoinformowany kandydat to natomiast zniecierpliwiony kandydat. Co może w takiej sytuacji zrobić? Czy wypada do rekrutera napisać lub zadzwonić? Jak to będzie odebrane – jako przejaw natręctwa, czy zaangażowania? Zapytaliśmy eksperta.

Przeczytaj artykuł na Youngpro.pl

2013-01-22 ,