Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Poznański Newsletter Kariery Youngpro.pl 14.11.2011

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_0f4214da5d1564712.jpg

Poznański Newsletter Kariery Youngpro.pl 14.11.2011Poznański Newsletter Kariery Youngpro.pl 14.11.2011****

Bezpłatne warsztaty na UAM


Co: bezpłatne warszaty
Kiedy: listopad 2011 r.
Dla kogo: studenci/tki, absolwenci/tki UAM


Biuro Karier UAM zaprasza na bezpłatne warsztaty dla studentów/ek i absolwentów/ek: 

  1. Na czele grupy - wiedza dla lidera - brak wolnych miejsc 
  2. Twoja rola w budowaniu kariery zawodowej [22 listopada / wtorek / godz. 17–21]
  3. Matrix rekrutacji [24 listopada / czwartek / godz. 16.30–19.30] 
  4. Powiększanie kręgu wpływu, czyli jak skuteczniej szukać pracy [25 listopada / piątek / godz. 15–20] 
  5. Kompetencje miękkie w karierze zawodowej [26 listopada / sobota / godz. 10–14.30]
  6. Ścieżka kariery [26 listopada / sobota / godz. 15–20] 

Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej BK UAM


****

Taxand Challenge NR 5 - zmierz sięz innymi na podatki


Co: ogólnopolski konkurs wiedzy podatkowej
Gdzie: cała Polska
Kiedy: 5 edycja rozpoczyna się 28 listopada 2011 r.
Dla kogo: studenci i studentki zainteresowani wiedzą podatkową

28 listopada br. rozpoczną się eliminacje do 5 edycji ogólnopolskiego konkursu wiedzy podatkowej Taxand Challenge, którego organizatorem jest Accreo Taxand. Studenci biorący udział w konkursie mają szansę wygrania atrakcyjnych nagród, m.in. miesięcznego płatnego stażu w wybranym biurze Taxand w Paryżu lub New Delhi. Informacje o konkursie można znaleźć na www.taxandchallenge.pl oraz na stronie Taxand Challenge w serwisie społecznościowym Facebook. 

Konkurs Taxand Challenge kierowany jest do studentów i młodych absolwentów kierunków ekonomicznych i prawnych, którzy interesują się zagadnieniami podatkowymi. Jego głównym celem jest promowanie oraz przybliżenie specyfiki zawodu doradcy podatkowego studentom polskich uczelni oraz wszystkim zainteresowanym tematyką podatków. Taxand Challenge organizowany jest przez Accreo Taxand – firmę konsultingową oferującą usługi doradztwa podatkowego, europejskiego, prawnego oraz business consulting. 

Konkursu podzielony jest na trzy etapy. I etap – eliminacje - rozpocznie się 28 listopada i trwać będzie przez siedem dni. Wszyscy, którzy będą chcieli wziąć w nim udział, muszą zarejestrować się na stronie konkursu www.taxandchallenge.pl, wybrać jedną ze ścieżek (prawniczą lub ekonomiczną) i rozwiązać test składający się z 50 losowo wybranych pytań. Pięćdziesięciu najlepszych uczestników 8 grudnia przystąpi do II etapu, w którym będą musieli udzielić pisemnej odpowiedzi na dwa pytania – jedno pytanie merytoryczne wybrane przez każdego uczestnika z puli pytań przygotowanych przez organizatora oraz pytanie dotyczące etyki – takie samo dla wszystkich uczestników. Tylko ośmiu najlepszych uczestników stanie do rywalizacji w finale, w symulowanych rozprawach przed jury, które odbędą się w salach Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie 28 stycznia 2012 r.

Wszyscy zainteresowani konkursem oraz wiedzą z zakresu podatków mogą śledzić profil Taxand Challenge w serwisie społecznościowym Facebook, gdzie zamieszczane będą informacje i podpowiedzi dla uczestników konkursu oraz ciekawostki i konkursy podatkowe.

Partnerem konkursu jest dziennik Rzeczpospolita. Patronami medialnymi: Pracuj.pl, Wydawnictwo C.H. Beck oraz Studentnews.pl. Patronami merytorycznymi: Naczelna Rada Adwokacka oraz ACCA. Partnerami studenckimi: Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Nauk Ekonomicznych i Handlowych AIESEC.


****

Trwa rekrutacja do projektu Wolontariat Miast Gospodarzy UEFA EURO 2012™

Wymagania:
  • Ukończony 18 rok życia do dnia 30 kwietnia 2012 r.
  • Komunikatywna znajomość języka angielskiego
  • Możliwość i chęć poświęcenia swojego wolnego czasu na udział w projekcie Wolontariatu
Jedną z głównych zasad projektu Wolontariat Miast Gospodarzy UEFA EURO 2012™ jest jego otwartość. W projekt mogą zaangażować się zarówno ludzie młodzi, jak i osoby starsze, mieszkańcy dużych i małych miast oraz osoby z niepełnosprawnościami.

Wypełnij formularz znajdujący się na stronie www.wolontariatmiejski2012.pl i zostań wolontariuszem!
Pytania prosimy zgłaszać na adres: wolontariat@um.poznan.pl

Spotkanie informacyjne dla studentów Uniwersytetu Przyrodniczego odbędzie się :
17 Listopada w godzinach 15:00-16:00
Collegium Maximum (sala 154)
ul. Wojska Polskiego 28


****

TOP-5. ZOBACZ KTÓRE BRANŻE POSZUKIWAĆ BĘDĄ SPECJALISTÓW.


Informatyka i programowanie, wychowanie-nauczanie-opieka, motoryzacja i nowoczesne technologie – to 3 najbardziej perspektywiczne w kontekście kariery zawodowej branże. Jak przewidują analitycy z agencji Work Service już za 5 lat, specjalistów z tych dziedzin będzie w Polsce brakowało. Średni deficyt dla branż otwierających listę TOP-15 wynosi ok. 30%. Przedstawiamy zestawienie prezentujące idealne zawody w perspektywie następnych 10 lat.
****

DOSKONAŁA INFOGRAFIKA O TWORZENIU DOSKONAŁEGO CV+


Nadeszła era obrazu, nowych technologii, mediów społeczościowych i twardej konkurencji na rynku pracy a w zdeklasowaniu konkurentów w drodze o wymarzone stanowisko może pomóc nowoczesne i wyróżniające się CV. Jak wykorzystać aktualne trendy w pisaniu i formatowaniu życiorysu? Know-how dostarcza inspirująca infografika stworzona dla Colorado Technical University.

2011-11-14 ,