Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Poznański Newsletter Kariery Youngpro.pl 11.12.2012

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_94aceb69153961029.jpg

Poznański Newsletter Kariery Youngpro.pl 11.12.2012


****

Program badawczy Amgen Scholars

Co: stypendium, program rozwojowy

Gdzie: zasięg międzynarodowy

Kiedy: nabór wniosków trwa do końca stycznia 2013 roku

Dla kogo: studenci nauk ścisłych

Amgen Scholars to program stypendiów badawczych skierowany do studentów kierunków ścisłych, takich jak medycyna, chemia, farmacja, biologia, biotechnologia, bioinżynieria oraz pokrewnych kierunków. W ramach przedsięwzięcia studenci mogą wziąć udział w kilkutygodniowym letnim programie badawczym realizowanym na najbardziej prestiżowych uczelniach jak Uniwersytet Cambridge (Wielka Brytania), Instytut Karolinska (Szwecja) czy Uniwersytet Ludwiga Maximiliana (Niemcy).

Amgen Scholars to jeden z nielicznych tego typu programów na świecie. Umożliwia on prowadzenie projektów badawczych w międzynarodowym środowisku jeszcze podczas studiów. Stypendium daje szansę zdolnej młodzieży na rozpoczęcie kariery naukowej w najlepszych laboratoriach badawczych w Europie. Uczestnicy nie ponoszą żadnych kosztów związanych z udziałem w programie.

Zgłoszenia przyjmowane są poprzez stronęwww.amgenscholars.eu.

****

Poznań: Dzień z dziennikarstwem - gość specjalny Jarosław Gugała

Co: spotkania otwarte

Gdzie: Poznań, Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej

Kiedy: 13 grudnia 2012 r., godz. 13:00

Dla kogo: wstęp wolny

Jarosław Gugała będzie gościem uczelni w ramach „Dnia z dziennikarstwem”. Spotkanie ze znanym dziennikarzem, dyrektorem Pionu Informacji i Publicystyki telewizji Polsat, odbędzie się 13 grudnia 2012 r. o godz. 13.00, na poznańskim wydziale SWPS przy ul. Kutrzeby 10.

Jarosław Gugała – dziennikarz, prezenter „Wydarzeń” w Polsacie, który 24 września 2007 roku zastąpił Tomasza Lisa na stanowisku wydawcy programu.

Więcej informacji na stronie uczelni.

****

III edycja projektu Zacznij.biz dla studentów

Co: konkurs biznesowy

Gdzie: zasięg ogólnopolski

Kiedy: zgłoszenia przyjmowane są do końca stycznia 2013 roku

Dla kogo: studenci, absolwenci i pracownicy naukowi kierunków technicznych, właściciele mikro i małych przedsiębiorstw, pomysłodawcy z branży ICT

1 grudnia 2012 r. wystartowała III edycja konkursu Zacznij.biz Pomysł – biznes – sukces!. Konkurs to szansa dla tych, którzy planują przekształcić swoje innowacyjne projekty w przedsięwzięcia biznesowe. Autorzy najlepszych projektów będą mogli osobiście zaprezentować je inwestorom – Aniołom Biznesu, by pozyskać środki na rozwój przedsięwzięć i wdrożenie nowych technologii.

Więcej informacji znajdziesz na stronie konkursu.

****

Konkurs na pracę magisterską

Co: konkurs na pracę magisterską

Gdzie: konkurs ogólnopolski

Kiedy: prace przyjmowane są do 31 lipca 2013 roku

Instytut Badań Edukacyjnych zaprasza studentów i absolwentów uczelni wyższych do udziału w konkursie na pracę magisterską, dotyczącą idei uczenia się przez całe życie w kontekście zdobywania nowych kwalifikacji.

Konkurs jest adresowany do studentów i absolwentów wszystkich kierunków, którzy obronili prace magisterskie między 1 maja 2011roku a lipcem 2013 roku. Mogą je zgłaszać zarówno autorzy prac, jak i uczelnie reprezentowane przez promotora pracy. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Autorom najwyżej ocenionych prac zostaną przyznane nagrody pieniężne:

  • I miejsce – 3 000 złotych brutto
  • II miejsce – 2 000 złotych brutto
  • III miejsce – 1 000 złotych brutto

Szczegółowe informacje, w tym regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy, dostępne są na stronie www.kwalifikacje.edu.pl.

****

Konkurs na aplikację finansową

Co: konkurs dla programistów

Gdzie: zasięg ogólnopolski

Dla kogo: twórcy aplikacji, programiści

X-Trade Broker Dom Maklerski S.A organizuje konkurs na aplikację do handlowania na rynku Forex. Język programowania dowolny. Można skorzystać z gotowych bibliotek: .NET, JAVA lub PYTHON. Jest to dobra okazja dla studentów na wykorzystanie swojej wiedzy w praktyce, a przy tym wygranie wielu nagród:

  • 10 000 zł,
  • 5 000 zł,
  • 3 000 zł,
  • co tydzień słuchawki Creative Aurvana Live,
  • dla każdej z kategorii dyski twarde ADATA.

Każdy autor aplikacji może otrzymać 70% udziału z zysków ze sprzedaży na xStore. Więcej szczegółów.

****

POZNAŃ: UNIWERSYTET EKONOMICZNY W POZNANIU NAJBARDZIEJ PRODOKTORANCKĄ UCZELNIĄ

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu zwyciężył w piątej edycji konkursu na najbardziej prodoktorancką uczelnię PRODOK. Laureatów wyłoniono podczas XIII Krajowego Zjazdu Doktorantów, który odbył się między 7 a 9 grudnia w Krakowie.

Zwyciężył Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu przed Politechniką Gdańską i Politechniką Warszawską. Na czwartym miejscu uplasował się Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a tuż za nim ex aequo Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Gdański.

Przeczytaj artykuł na Youngpro.pl

****

STUDENCI - WYNALAZCY POSZUKIWANI

Studenci i absolwenci, którzy w trakcie studiów byli twórcami lub współtwórcami wynalazku, wzoru użytkowego lub przemysłowego zgłoszonego do ochrony, mogą brać udział w III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Student-Wynalazca. Zgłoszenia są przyjmowane do 31 stycznia 2013 r.

Konkurs jest adresowany do studentów studiów pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia oraz do absolwentów, którzy w czasie studiów lub do 6 miesięcy po ich ukończeniu zgłosili swój pomysł do ochrony.

Przeczytaj artykuł na Youngpro.pl

****

RESORT NAUKI OGŁOSIŁ KONKURS NA PROJEKTY POPULARYZUJĄCE NAUKĘ

Projekty obejmujące m.in. warsztaty, eksperymenty w laboratoriach i wystawy naukowe, które przybliżają młodzieży szkolnej dokonania naukowe, sfinansuje Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach nowego konkursu - „Ścieżki Kopernika”.

W konkursie mogą startować konsorcja złożone z jednostek naukowych oraz różnych instytucji zajmujących się popularyzacją nauki, np. organizacji pozarządowych i jednostek samorządu terytorialnego. Naukowcy wraz z popularyzatorami nauki spoza uczelni będą opracowywać program działań, a następnie realizować niekonwencjonalne, oryginalne i zaskakujące programy zajęć z wykorzystaniem zaplecza badawczego szkół wyższych. Młodzież będzie włączona np. do gromadzenia danych, obserwacji badawczych i opracowywania części projektów naukowych.

Przeczytaj artykuł na Youngpro.pl


2012-12-12 ,