Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Poznański Newsletter Kariery Youngpro.pl 11.04.2012

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_e6d27dddab4703494.jpg

Poznański Newsletter Kariery Youngpro.pl 11.04.2012Poznański Newsletter Kariery Youngpro.pl 11.04.2012

****

Stażyści na start!

Co: program stażowy Grupy Allegro S.A.

Kiedy: deadline zgłoszeń - 7 maja 2012 r.

Dla kogo: studenci i absolwenci

 

Rusza II edycja programu stażowego Grupy Allegro "Lepszy widok na pracę"! W tym roku przygotowano aż 20 miejsc stażowych w 13 różnych działach. Do aplikowania zapraszeni są studenci ostatnich lat studiów i świeżo upieczonych absolwentów, których pasjonuje Internet, nowe technologie, e-commerce. W naszym zespole znajdą swoje miejsce, między innymi, graficy, programiści aplikacji mobilnych, przyszli Project Managerowie, dziennikarze, webdeveloperzy.

Wszystkie oferty stażowe można znaleźć na stronie firmy w obszarze Staż. Aby zgłosić się do programu należy przygotować rozwiązanie zadania, przypisanego do każdej z ofert, i dołączyć do niego CV i list motywacyjny. Deadline aplikowania programu mija 7 maja. Staże realizowane będą w okresie letnich wakacji studenckich, od lipca do września. Staż jest płatny i trwa 2 miesiące.

Więcej informacji na temat programu, opinie i zdjęcia ubiegłorocznycznych stażystów znajdziecie w zakładce Strefa Stażysty.


****

Poznańskie Dni Przedsiębiorczości | 17-18 kwietnia

Co: event

Gdzie: Poznań, Międzynarodowe Targi Poznańskie

Kiedy: 17-18 kwietnia 2012

Dla kogo: wszyscy zainteresowani

 

Poznańskie Dni Przedsiębiorczości są wspólną inicjatywą Miasta Poznania i Powiatu Poznańskiego oraz środowisk gospodarczych i naukowych Poznania reprezentowanych przez Międzynarodowe Targi Poznańskie, Wielkopolską Izbę Przemysłowo-Handlową oraz Fundację Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

II edycja Poznańskich Dni Przedsiębiorczości połączy w sobie cztery wydarzenia:

  • II Targi Przedsiębiorczości
  • VIII Poznańskie Dni Przedsiębiorczości Akademickiej
  • V Forum Gospodarcze Aglomeracji Poznańskiej
  • IX edycja Konkursu o tytuł Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości

Poznańskie Dni Przedsiębiorczości są adresowane w szczególności do:

  • osób zainteresowanych prowadzeniem własnej działalności gospodarczej,
  • przedsiębiorców z różnym stażem działalności i z różnych branż,
  • inwestorów poszukujących nowych obszarów współpracy.

Więcej informacji znajdziesz na stronie wydarzenia.


****

Bioconnect 2012 – międzynarodowa konferencja biosektora w Poznaniu

Co: konferencja

Gdzie: Poznań, Novotel Poznań

Kiedy: 15-16 maja 2012 r.

 

Nickel Technology Park Poznań oraz Stowarzyszenie BIOREGION Wielkopolska już po raz drugi zapraszają wszystkich studentów i pracowników naukowych zainteresowanych rozwojem światowej biogospodarki. W dniach 15-16 maja 2012 r. w hotelu Novotel Poznań Centrum odbędzie się międzynarodowa konferencja BIOCONNECT 2012 „Business Meets Science to cooperate in current topics”. Konferencji towarzyszyć będzie sesja posterowa z główną nagrodą w wysokości 5000 zł.

Tegoroczna edycja konferencji BIOCONNECT 2012 dotyczyć będzie zagadnień związanych ze współdziałaniem świata nauki i biznesu w takich obszarach jak: opracowywanie nowych leków, bioinformatyka, nanobiotechnologia, medycyna spersonalizowana oraz medycyna regeneratywna.

Naukowcy, przedsiębiorcy oraz studenci z Polski i zagranicy będą mogli wziąć udział w warsztatach i panelach dyskusyjnych prowadzonych przez światowej sławy teoretyków i praktyków biobiznesu.

Szczegółowe informacje dotyczące konferencji BIOCONNECT 2012, formularz rejestracji oraz materiały z ubiegłorocznej edycji dostępne są na stronie www.bioconnect2012.pl


****

Akademia Mentoringu

Co: program coachingowy

Gdzie: Poznań

Kiedy: rekrutacja rozpoczyna się 1 kwietnia 2012 r.

Dla kogo: studenci

 

1 kwietnia br. rozpoczęła się rekrutacja do Studenckiej Akademii Mentoringu!

Rekrutacja odbywa się na podstawie CV oraz odpowiedzi udzielonych w formularzu zgłoszeniowym, który znajduje się w zakładce DOKUMENTY na stronie: www.mentoring.amu.edu.pl. Następnie z wybranymi kandydatami zostaną przeprowadzone rozmowy kwalifikacyjne w Biurze Karier UAM.

Jeśli chcesz zastosować swoją wiedzę w nowym kontekście i podzielić się doświadczeniem z młodszymi studentami, doskonaląc umiejętności coachingowo-mentorskie - weź udział w Programie jako mentor.

Jeśli chcesz spojrzeć na swoje cele z punktu widzenia starszego studenta bądź absolwenta oraz skorzystać z ich wiedzy i doświadczenia - weź udział w Programie jako mentorowany.

Udział w Programie jest bezpłatny i certyfikowany. Liczba miejsc jest ograniczona.

Aplikować można na adres: mentor@amu.edu.pl

www.facebook.com/StudenckaAkademiaMentoringu


****

Program stypendialny Akademia Danfoss

Co: program stypendialny

Gdzie: cała Polska

Kiedy: zbieranie aplikacji marzec-maj 2012 r.

Dla kogo: studenci II-V roku uczelni w woj. mazowieckim i pomorskim

 

Firma Danfoss zainicjowała program stypendialny pod nazwą Akademia Danfoss. Program ma na celu wyłanianie każdego roku troje najbardziej utalentowanych studentów. Każdy z laureatów otrzyma roczne stypendium w wysokości 5 000 zł oraz całoroczną opiekę mentorską ekspertów Danfoss.

Program jest skierowany do studentów II, III, IV i V roku wszystkich uczelni wyższych zlokalizowanych w województwach Mazowieckim i Pomorskim. Założeniem Akademii Danfoss jest wyłonienie wybitnych jednostek i praktyczne przygotowanie ich do dojrzałego życia biznesowego.

Szczegóły dotyczące Akademii można znaleźć na oficjalnej stronie programu www.danfoss.pl/akademia oraz na facebook.com/DanfossAkademia

****

Innowacyjny Pomysł Sukcesem w Biznesie - Kapitał na Start

Co: konferencja

Gdzie: Warszawa; Hotel Łazienkowski; ul. 29 Listopada 3B

Kiedy: 9 maja 201

Dla kogo: wszyscy zainteresowani

 

Konferencja naukowo - informacyjna będzie doskonałą okazją do uzyskania informacji na temat możliwości nawiązania współpracy zarówno z  Pomysłodawcami jak i Aniołami Biznesu będącymi uczestnikami  Ponadregionalnej Sieci Aniołów Biznesu – Innowacja. Uczestnicy konferencji dowiedzą się jak z ''szarego pomysłodawcy'' stać się właścicielem dobrze działającej firmy. Niecodzienny pomysł na przedsięwzięcie to nie wszystko, problemem jest brak odpowiedniego kapitału i umiejętności potrzebnych do realizacji takiego pomysłu.

Konferencja jest bezpłatna finansowana ze środków UE.

Więcej informacji można znaleźć na stronie organizatora.

Rejestracja na konferencję drogą mailową na adres: mazowieckie@ines.org.pl


****

RUSZAJĄ ZAPISY NA VIII LETNIE PRAKTYKI BADAWCZE

Studenci i doktoranci, którzy chcą się przekonać, jak wykorzystywać matematyczny sposób myślenia do rozwiązywania rzeczywistych problemów firm i instytucji mogą wziąć udział w VIII Letnich Praktykach Badawczych. Rozpoczną się one w lipcu a zakończą we wrześniu w Warszawie. Rekrutacja do kolejnej edycji programu już się rozpoczęła.

Przejdź do artykułu.


****

RAPORT: 35 PROC. STUDIUJĄCYCH NA POLITECHNIKACH TO KOBIETY

Kobiety stanowią już 35 proc. ogólnej liczby studentów polskich uczelni technicznych. W ciągu pięciu lat przybyło ich ponad 14 tysięcy - wynika z raportu "Dziewczyny na politechnikach 2012", który zaprezentowano w poniedziałek w Warszawie.

Przejdź do artykułu.


2012-04-11 ,