Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Poznański Newsletter Kariery Youngpro.pl 05.12.2011

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_0f4214da5d5669757.jpg

Poznański Newsletter Kariery Youngpro.pl 05.12.2011Poznański Newsletter Kariery Youngpro.pl 05.12.2011

****

Rusza nabór do kolejnej edycji CreativeVision!

Co: bezpłatny cykl szkoleń

Gdzie: Poznań, Poznański Park Naukowo-Technologiczny

Kiedy: najbliższa grupa rusza już 16 grudnia

Dla kogo: osoby między 18. a 25. rokiem życia, mieszkające i zatrudnione w Wielkopolsce

W minionym tygodniu poznańska firma Creative Media wizerunek-doradztwo-szkolenia ogłosiła rozpoczęcie naboru uczestników do zimowej odsłony swojego projektu CreativeVision.

Idea szkoleń umożliwiających młodym ludziom podniesienie umiejętności i kwalifikacji zawodowych już na samym początku okazała się strzałem w dziesiątkę. Od września ubiegłego roku w projekcie wzięło udział ponad 100 osób.

Cykl bezpłatnych szkoleń z zakresu kompetencji społecznych oraz szkolenia specjalistyczne w ramach 10 profesji zawodowych potrwają do końca września przyszłego roku. Uczestnikiem może zostać każda osoba między 18. a 25. rokiem życia, mieszkająca na terenie województwa wielkopolskiego i posiadająca zatrudnienie (umowę o pracę lub umowę cywilnoprawną). W szczególny sposób oferta kierowana jest do kobiet  i osób zamieszkałych na terenach wiejskich.

Firma CreativeMedia zachęca do zapoznania się ze stroną projektu: www.creativevision.com.pl i aplikowania – najbliższa grupa rusza już 16 grudnia!

Projekt CreativeVision jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

****

STARTUP SCHOOL - Zrób swój startup w 2 miesiące!

Co: Weekendowy cykl warsztatów

Gdzie: Warszawa

Kiedy: najbliższa edycja rozpoczyna się 3 lutego 2012

Dla kogo: osoby zainteresowane założeniem start-up'u

 

Startup school rozpoczyna nabór uczestników do kolejnej edycji intensywnego programu szkoleniowego skierowanego do osób, które chcą otworzyć startup. Organizatorzy zapewniają 8 tygodni ciężkiej pracy + 8 weekendów w Warszawie, których efektem będzie założony startup oraz:

  • szkolenia z ekspertami;
  • opiekę projektową praktyków z wieloletnim doświadczeniem;
  • finansowanie lub pomoc w jego pozyskaniu;
  • świetne miejsce do pracy w samym sercu warszawskiej Pragi;
  • nocleg, wyżywienie i zwrot kosztów podróży.

Więcej informacji znajdziesz na stronie organizatora.

 

****

IV Ogólnopolski Konkurs - MŁODZI INNOWACYJNI 2012

Co: konkurs

Kiedy: deadline złożenia aplikacji - 19 lutego 2012 r.

Dla kogo: osoby piszące prace dyplomowe z dziedziny automatyki, robotyki, pomiarów.

 

Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP ogłasza konkurs na najlepsze prace dyplomowe: doktorskie, magisterskie, inżynierskie i licencjackie z dziedziny automatyki, robotyki i pomiarów - Młodzi Innowacyjni 2012.

To już czwarta edycja tego cieszącego się wielkim zainteresowaniem środowiska akademickiego konkursu, który w ubiegłych latach przyciągnął dużą liczbę uczestników.

Do konkursu mogą być zgłaszane prace doktorskie, magisterskie, inżynierskie bądź licencjackie obronione po 1 stycznia 2010 r. Ocenie konkursowej zostaną poddane walory poznawcze, naukowe, a także możliwość praktycznego wdrożenia otrzymanych wyników prac dyplomowych w obszarze automatyki, robotyki i pomiarów.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest złożenie niezbędnych dokumentów do dnia 19 lutego 2012 r. Formularze zgłoszeniowe znajdują się na stronie organizatora.

Wszelkie pytania można kierować na adres konkurs@piap.pl

 

****

NAJTRUDNIEJSZE PYTANIA REKRUTACYJNE [1]

Rozmowa rekrutacyjna – 40 minut pytań, prowokowania, testowania i przyglądania się kandydatowi z każdej strony. Mimo wielu publikacji i artykułów na ten temat rekruterzy wciąż zaskakują i wprawiają w konsternację nawet najlepszych kandydatów. Co robić by nie dać się wytrącić z równowagi? Solucja 1: myśl jak rekruter. Solucja 2: bądź szczery. Solucja 3: poznaj najtrudniejsze pytanie rekrutacyjne.

Przejdź do artykułu.

 

****

SPANISH SURVIVAL, ENGLISH SWIMMING, A EXCEL ALLELUJA I DO PRZODU!

„English - swimming , Italian - liquid, niemiecki - mozolnie, ale do przodu” - tak kandydaci czasem określają w CV swoje umiejętności językowe. Takie wyrażenia czy błędy w CV odstraszą nawet najbardziej cierpliwego rekrutera, ostrzega międzynarodowa firma rekrutacyjna HAYS Poland. Większość pomyłek wynika z nieuwagi, czy z niewiedzy, część z braku doświadczenia, jednak przy odpowiednim wsparciu i praktyce łatwo ich uniknąć by zwiększyć swoje szanse na starcie, przekonuje HAYS Poland.

Przejdź do artykułu.


****

WZÓR NA SUKCES: TALENT I 100% CIĘŻKIEJ PRACY

Studia skończyła w Nowym Jorku, posiada MBA, zarządzała projektami w wielkich korporacjach, wybrała pracę na własny rachunek. Stworzyła i zarządza fundacją, która wyławia młode talenty i udziela im wsparcia, a swoim zaangażowaniem udowadnia, że sukces nie jedno ma imię. Prezentujemy wywiad z Anną Korzeniewską, Fundatorem i Prezesem Zarządu Fundacji Rozwoju Talentów.

Przejdź do artykułu.
2011-12-05 ,