Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Poznański Newsletter Kariery Youngpro.pl 04.12.2012

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_94aceb6915926949.jpg

Poznański Newsletter Kariery Youngpro.pl 04.12.2012****

L’Oréal zaprasza studentów do udziału w konkursie L’Oréal Brandstorm

Co: konkurs marketingowy

Gdzie: zasięg międzynarodowy

Kiedy: deadline rejestracji drużyn – 31 styczeń 2012

Dla kogo: 3 osobowe, studenckie zespoły

Ponad 60 000 studentów, z 45 krajów świata wzięło już udział w międzynarodowym konkursie marketingowym firmy Loreal. W tym roku przed uczestnikami stanie nowe wyzwanie: wcielenie się w rolę Dyrektora Marketingu na obszar Azji południowo-wschodniej dla jednej z największych marek - L’Oréal Paris.

Dla najlepszych przewidziano wysokie nagrody pieniężne (I miejsce – wycieczka 10 tys. euro), a także: możliwość sprawdzenia swojej marketingowej wiedzy w praktyce i dołączenia do Talent Development Program w L’Oréal Polska od lipca 2013.

Informacje o wydarzeniach związanych z Brandstorm w Polsce, zwycięskie prezentacje z zeszłorocznego finału i wiele innych informacji znajdziecie na: www.brandstorm.loreal.comfacebook.com/lorealbrandstormofficial

****

„Zagraj o staż” – konkurs dla studentów

Co: konkurs stażowy

Gdzie: cała Polska

Kiedy: deadline nadsyłania prac mija 21 grudnia 2012 r.

Dla kogo: studenci i absolwenci

Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor organizuje konkurs dla studentów i absolwentów, w którym można wygrać płatny staż.

Konkurs „Zagraj o staż”, składa się z dwóch zadań. W pierwszym uczestnicy rozwiązują krótki test
z wiedzy o działalności Biur Informacji Gospodarczych. W drugim ich zadaniem jest napisanie krótkiego eseju (od 4 do 5 tys. znaków) lub stworzenie prezentacji (do 10 slajdów) na jeden
z czterech tematów dotyczących wiarygodności finansowej. Prace oceni trzyosobowa komisja.

Autorowi najlepszej z nich BIG InfoMonitor zaproponuje płatny trzymiesięczny staż (z możliwością przedłużenia do 6 miesięcy) w jednym z kluczowych działów firmy: finansach, marketingu, prawnym lub IT – w zależności od preferencji kandydata. Zwycięzca otrzyma wynagrodzenie miesięczne
w wysokości 1 000 zł netto. Za drugie i trzecie miejsce przewidziane są nagrody rzeczowe – czytniki książek Kindle Touch.

Prace można nadsyłać do 21 grudnia 2012. Szczegóły dostępne są na stronie http://www.infomonitor.pl/zagraj-o-staz oraz na profilu firmy na Facebooku: Licencja na Zaufanie.

****

Sprawdź swoją znajomość języka angielskiego

Co: test ze znajomości języka angielskiego

Dla kogo: wszyscy zainteresowani

Weź udział w badaniu English Proficiency Index for Students (EPIs), przeprowadzanym przez EF Education First, który może przynieść potrójne korzyści. Wystarczy wypełnić test online składający się z 70 pytań. Uczestnik bezpośrednio po skończeniu testu otrzyma informację na temat swoich umiejętności językowych, wyrażoną w uznawanej na świecie skali Rady Europy. Warto pamiętać, że profesjonalnie określony poziom języka stanowi  atut w CV.

Badanie EPIs przeznaczone jest dla pełnoletnich studentów. Aby wziąć w nim udział, należy podać podstawowe dane na swój temat oraz wypełnić test online znajdujący się na stronie www.ef.pl/epis. Test składa się z 70 pytań i sprawdza umiejętności językowe w zakresie słownictwa, gramatyki, słuchania oraz czytania.

****

WAŻNE: RESORT NAUKI SZYKUJE ZMIANY NA UCZELNIACH

Wyraźniejszy podział na uczelnie zawodowe i akademickie, kształcenie dorosłych i lista ostrzeżeń przed niepewnymi kierunkami - to niektóre cele Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, które chce znowelizować prawo o uczelniach i finansowaniu nauki.

Przeczytaj artykuł na stronie Youngpro.pl

****

5 NAJLEPSZYCH PROGRAMÓW STUDIÓW W POLSCE

Nowoczesne metody nauczania i współpraca z przedsiębiorcami – tym charakteryzują się najlepsze programy nauczania. W listopadzie br. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oceniło pod tym kątem programy zgłoszone do konkursu. Już wkrótce przeznaczy 62 miliony złotych na ich wdrożenie i realizację. Sprawdzamy jakie kierunki, na jakich uczelniach zajęły miejsca w czołówce i dlaczego.

Przeczytaj artykuł na stronie Youngpro.pl

****

POZNAŃ: WORKGATE 2012 JUŻ ZA NAMI, STUDENCI ZREKRUTOWANI

29.11 odbyła się pierwsza edycja warsztatów dla studentów organizowanych z inicjatywy Miasta Poznania, przy silnym wsparciu i zaangażowaniu poznańskich centrów BPO/SSC takich jak Carlsberg ASC, Ciber, Franklin Templeton Investments Poland, IKEA Business Service Center, MAN Accounting Center, Wikia oraz firmy rekrutacyjnej Grafton Recruitment. WorkGate okazało się ogromnym sukcesem, wzięło w nich udział ponad 2000 osób z czego 450 uczestniczyło w warsztatach.

Przeczytaj pełne sprawozdanie z wydarzenia

****

NAJWIĘKSZE MITY NA TEMAT REKRUTACJI. CO NA TO EKSPERCI?

Wokół procesów rekrutacyjnych urosło wiele popularnych mitów. Każda aktywna na rynku pracy osoba wielokrotnie odbywała rozmowy kwalifikacyjne i posiada pewne doświadczenia z nimi związane. To na ich podstawie kształtują się uogólnienia, które nie koniecznie mają wiele wspólnego z rekruterską praktyką. Zapytaliśmy specjalistów ds. rekrutacji jak jest naprawdę.

Przeczytaj artykuł na stronie Youngpro.pl


2012-12-04 ,