Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Poznański Newsletter Kariery Youngpro.pl 03.10.2011

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_26b3f03d3c1802962.jpg

Poznański Newsletter Kariery Youngpro.pl 03.10.2011Poznański Newsletter Kariery Youngpro.pl 03.10.2011
****

8. edycja Ligi Odpowiedzialnego Biznesu


Co: program ambasadorski
Gdzie: cała Polska
Kiedy: zgłoszenia przyjmowane do 23 października 2011
Dla kogo: wszyscy zainteresowani

Trwa nabór do 8. edycji programu ambasadorskiego Liga Odpowiedzialnego Bizesu organizowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Do zadań ambasadorów i ambasadorek CSRu należeć będzie aktywna promocja idei społecznej odpowiedzialności biznesu na swojej uczelni. 

Wymagane jest zainteresowanie CSR-em, aktywny udział w życiu społeczności akademickiej oraz chęć poszeszania swojej wiedzy i rozwoju umiejętności. W ubiegłorocznej edycji w LOB uczestniczyło 25 ambasadorów i ambasadorek z 15 miast i 22 uczelni.

Zgłoszenia przyjmowane są na stronie programu do 23 października 2011.****

Granty na CSR 


Co: program grantowy na projekty promujące CSR
Gdzie: cała Polska
Kiedy: wnioski przyjmowane są do 24 lutego 2012
Dla kogo: organizacje studenckie i koła naukowe

Pracownia Działań Lokalnych to konkurs grantowy organizowany w ramach Ligi Odpowiedzialnego Bizesu. Do 24 lutego 2012 organizacje studenckie mogą zgłaszać projekty promocji idei społecznej odpowiedzialnego biznesu. Wnioski rozpatrywane będę trzy razy - w październiku, styczniu i lutym. LOB dofinansuje kwotą do 1500 zł inicjatywy, które promują i edukują tematykę CSR np. warsztaty, konferencje, szkolenia konkursy.

Więcej informacji znajdziesz na stronie projektu.


****

Zarządzanie projektem - szkolenie Challenge Accepted!


Co: szkolenie
Gdzie: Buk koło Poznania
Kiedy: 21-23 paździenika 2011, zapisy do 9 października
Dla kogo: wszyscy zainteresowani

Europejskie Forum Studentów AEGEE Poznań organizuje w dniach 21-23 października 2011 szkolenie Local Traning Course (LTC). 

LTC to trzydniowe szkolenie, na którym można zdobyć wiedzę z zakresu koordynacji projektu (PR, HR, pozyskiwanie funduszy) podzielone na dwa poziomy - dla początkujących i dla zaawansowanych. W programie interaktywne wykłady, warsztaty oraz ciekawe case studies.

Koszt szkolenia wynosi 50 zł.

Więcej informacji o szkoleniu znajdziesz na stronie internetowej projektu.


****

ABC Listu motywacyjnego


List motywacyjny oraz CV stanowią duet najważniejszych dokumentów rekrutacyjnych. O ile życiorys jest formą bezosobowego formularza, który ma stanowić bogate źródło informacji o doświadczeniu zawodowym kandydata, to list motywacyjny powinien być napisanym z pasją uzasadnieniem dlaczego jest się właściwą osobą na właściwym miejscu. Choć rekruterzy w pierwszej kolejności przyglądają się CV, to nie mniejszą uwagę należy poświęcić redagując list motywacyjny, który w wielu wypadkach jest języczkiem u wagi we wstępnej fazie rekrutacji.

Celem listu motywacyjnego jest opisowe przedstawienie kandydatury na określone stanowisko pod kątem wymagań zawartych w ogłoszeniu rekrutacyjnym. Należy w nim przekonać rekrutera, że jest się przygotowanym od wyzwań proponowanej pracy, rozumie się w pełni misje i cele firmy, w końcu udowodnić, że jest się wartościowym i właściwym kandydatem.

Więcej o redakcji i formatowaniu listu motywacyjnego przeczytasz w artykule na Youngpro.pl
2011-10-03 ,