Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Newsletter Kariery Youngpro.pl 31.01.2012

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_2b1ba5fc9c1408563.jpg

Newsletter Kariery Youngpro.pl 31.01.2012Newsletter Kariery Youngpro.pl 31.01.2012

****

Program szkoleń ABC Liderstwa

Co: konferencje i 6 dniowe szkolenia w 4 miastach Polski

Kiedy: rekrutacja do projektu w Poznaniu do 12 lutego 2012 r.

Gdzie: Poznań, Rzeszów, Toruń, Łódź

Dla kogo: liderzy, działacze NGO

 

ABC Liderstwa to projekt skierowany do osób na początku drogi liderskiej, działających w lokalnych środowiskach, otwartych na nowe doświadczenia, wiedzę i umiejętności.

Do uczestnictwa w projekcie zapraszane są osoby działające m.in. w organizacjach pozarządowych, samorządach, organizacjach studenckich, bibliotekach, kołach gospodyń wiejskich, domach kultury, klubach sportowych, szkołach, radach sołeckich, uniwersytetach trzeciego wieku, szkołach, organizacjach harcerskich. 

Projekt realizowany jest w czterech regionach Polski, z których każdy składa się z kilku województw. W sumie w projekcie weźmie udział 120 osób.

ABC Liderstwa składa się z konferencji oraz 6 dniowego szkolenia, podczas którego uczestnicy zdobędą podstawowe umiejętności liderskie, rozwiną swoje kompetencje pracy nad projektem, współpracy z zespołem i skutecznej komunikacji.

Do 12 lutego trwa rekrutacja na konferencję i szkolenie w Poznaniu. Odbędą się one od 29 lutego - 3 marca lutego oraz 21-23 marca 2012. Skierowane są do osób z województw dolnośląskiego, lubuskiego, opolskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego.

Aby się zgłosić, trzeba pobrać ankietę, wypełnić ją, załączyć CV lub życiorys i wysłać na adres: julia.szczesniak@szkola-liderow.pl lub na numer faksu 22 556 82 51 do 12 lutego 2012 r.

Następne konferencje i szkolenia odbędą się w Rzeszowie, Toruniu i Łodzi.

Więcej informacji o programie można znaleźć na stronie organizatora.

 

****

Unilever Future Leaders Programme

Co: program menedżerski

Gdzie: cała Polska

Dla kogo: studenci 5 roku/absolwenci, znający język angielski, zainteresowani biznesem i rozwojem kompetencji menedżerskich.


Unilever Future Leaders Programme składa się z dwóch etapów. Pierwszym jest realizacja 9-12 miesięcznego, międzydziałowego, strategicznego projektu Start-up. Każdy projekt zakończy się oceną indywidualnych dokonań uczestnika. Najlepsi będą kontynuować program na ścieżce menedżerskiej - ten etap programu może trwać do 24 miesięcy.

Jak zapewnia organizator programu, firma Unilever, uczestnicy programu zdobędą doświadczenie międzynarodowe poprzez pracę projektową co pozwoli szybko zdobyć wiedzę o firmie, szerokie spojrzenie na procesy w niej zachodzące oraz poznać wiele osób z różnych szczebli organizacji. Od pierwszego dnia pracy uczestnik programu będzie realizował prawdziwe zadania, poczuje prawdziwą odpowiedzialność i będzie miał realny wpływ na biznes.

Proces Rekrutacji

 1. Aplikacja on-line (sprawdź aktualne oferty) 
 2. Testy analityczne on-line
 3. Rozmowa telefoniczna
 4. Assessment Centre 
 5. Rozmowa kwalifikacyjna

Idealny Kandydat

 • student 5 roku lub absolwent (nie dłużej niż 12 miesięcy od zakończenia studiów)
 • posiadający umiejętności przywódcze
 • zorientowany na klienta i konsumenta
 • zorientowany na cel
 • entuzjastyczny i kreatywny
 • otwarty na zmiany
 • umiejący pracować w zespole i w środowisku międzynarodowym
 • zainteresowany biznesem (posiadający doświadczenie zdobyte np. podczas praktyk, staży, w projektach w ramach organizacji studenckich)
 • biegle znający język angielski
 • posiadający wysokie umiejętności analityczne

Formularz aplikacyjny znajdziesz na stronie programu.


****

Konkurs Fundacji Koncept Europa i Komisji Europejskiej

Co: konkurs na esej o tematyce europejskiej

Gdzie: cała Polska

Kiedy: prace należy nadsyłać do 16 marca 2012 r.

Dla kogo: studenci zainteresowani tematyką europejską

 

Organizatorami konkursu są Fundacja Koncept Europa (wydawca portalu UniaEuropejska.org) oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce. Patronem medialnym konkursu jest oczywiście portal UniaEuropejska.org.

Konkurs związany jest z, przypadającą w tym roku, 10. rocznicą wprowadzenia euro do obiegu gotówkowego. W pierwszym, uczestnicy będą pisali esej naukowo-publicystyczny na temat integracji, w którym broniliby jednej z dwóch tez na temat europejskiej integracji walutowej, które ścierają się ostatnio w dyskusji na temat zawirowań w strefie euro:

 1. Nie będzie Unii Europejskiej bez wspólnej waluty.
 2. Integracja walutowa to największy błąd Unii Europejskiej.

W drugim etapie konkursu znajdą się autorzy 5 najlepszych prac. Finał odbędzie się w warszawskiej siedzibie Komisji Europejskiej i będzie polegał na kilkuminutowej prezentacji swojego eseju oraz na dyskusji finalistów, moderowanej przez eksperta.

Nagrody dla Laureatów Konkursu:

 1. miejsce — tablet, aparat fotograficzny, czytnik e-book
 2. miejsce — tablet, odtwarzacz mp3
 3. miejsce — netbook, odtwarzacz mp3
 4. miejsce – netbook
 5. miejsce – aparat fotograficzny

Termin nadsyłania prac konkursowych upływa 16 marca 2012 r. Prace należy wysyłać wyłącznie drogą elektroniczną na adres: konkurs@koncepteuropa.org

Rozstrzygnięcie pierwszego etapu konkursu zostanie ogłoszone do 2 kwietnia, a finał i rozstrzygnięcie całego konkursu odbędą się 25 kwietnia br.

Więcej informacji:

konkurs@koncepteuropa.org; tel. 795 619 636; www.uniaeuropejska.org/konkurs


****

ZAAWANSOWANE WYSZUKIWANIE W GOOGLE [INFOGRAFIKA]


Wyszukiwarki Google nikomu nie trzeba przedstawiać. Narzędzie jest funkcjonalne zarówno przy codziennym użytkowaniu, jak i przy poszukiwaniu specjalistycznych i unikatowych informacji. Wielu studentów korzysta z niego np. do wyszukiwania przydatnej bibliografii czy publikacji potrzebnych do pisania prac naukowych czy esejów. Jednakże jak wykazały amerykańskie badania 3 na 4 ankietowanych żaków ma problemy z korzystaniem z zaawansowanych narzędzi do wyszukiwania. W tym artykule krok po kroku pokazujemy jak szybko i efektywnie znaleźć unikatowe treści korzystając z Google.

Przejdź do artykułu.

2012-01-31 ,