Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Newsletter Kariery Youngpro.pl 28.02.2012

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_2d33138e615176551.jpg

Newsletter Kariery Youngpro.pl 28.02.2012Newsletter Kariery Youngpro.pl 28.02.2012


****

Ostatnie dni rejestracji do konkursu Twoja Perspektywa

Co: konkurs stażowy

Gdzie: cała Polska

Kiedy: deadline zgłoszeń 29 luty 2012 r.

Dla kogo: studenci, którzy ukończyli I rok studiów

Tylko do środy 29 lutego do godziny 12.00 studenci z całej Polski będą mogli zarejestrować się w konkursie Twoja Perspektywa by rywalizować o nagrody w wysokości do 10 tys. zł oraz płatne praktyki i staże w Grupie TP. Organizatorami konkursu są Orange i Telekomunikacja Polska we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Zarządzania Kadrami i Business for Society.

Eliminacje konkursowe odbędą się w dniach 02-19 marca. Na tym etapie na studentów czeka test on-line, który składa się z 20 pytań wielokrotnego wyboru oraz 

1 pytania otwartego. W półfinale studenci zmierzą się z sytuacją biznesową. 15 maja finaliści zaprezentują swoje propozycje rozwiązań przed komisją konkursową, która wyłoni ostatecznego zwycięzcę i laureatów konkursu. Wszystkie pytania konkursowe oraz sytuacje biznesowe przygotowali dla studentów praktycy i specjaliści z Orange i Telekomunikacji Polskiej.

Więcej informacji o konkursie na stronie www.twojaperspektywa.pl.


****

Weź udział w Konkursie Programistycznym i wygraj staż w Chinach

Co: konkurs dla programistów

Gdzie: cała Polska

Kiedy: deadline zgłoszeń 15 marca 2012 r.

Dla kogo: studenci informatyki

Konkurs dla programistów Decode Tieto składa się z trzech etapów. Pierwszy z nich polega na rozwiązaniu testu sprawdzającego wiedzę informatyczną w zakresie programowania. Do II etapu przejdzie dwadzieścia osób, które uzyskają największą liczbę punktów w I etapie. Podczas II etapu zadaniem uczestników będzie napisanie programu, który zmierzy się z innymi w grze strategicznej -wyścigu samochodowym. 

To właśnie dziesięć osób, których programy uzyskają największą liczbę punktów w wyścigach zostanie zaproszonych do Finału konkursu podczas, którego zaprezentują oni przed Jury przygotowane w II etapie programy. Ocenie podlegać będzie: styl kodu programu sterującego, jakość komentarzy i zastosowana przez finalistów notacja nazewnictwa. Na zwycięzcę konkursu czeka miesięczny, płatny staż w Chinach. Zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca otrzymają cenne nagrody a dodatkowo, cała trójka finalistów będzie miała możliwość odbycia płatnego, miesięcznego stażu w biurach Tieto Poland.

Więcej na www.tieto.pl/decode


****

Zostań Ambasadorem Forum Młodych PKPP Lewiatan

Co: Program Ambasadorski PKPP Lewiatan

Gdzie: cała Polska

Kiedy: deadline aplikacji – 16 marca 2012 r.

Dla kogo: studenci i absolwenci

Rozpoczęła się rekrutacja do programu ambasadorskiego Forum Młodych PKPP Lewiatan. Podstawowym obowiązkiem Ambasadora będzie reprezentowanie Forum Młodych oraz Partnerów Programu Ambasadorskiego na swojej uczelni. Czas trwania programu to rok kalendarzowy (do końca lutego 2013r).

Wymagania wobec kandydatów:

  • status studenta lub absolwenta
  • uczelni wyższej (wszystkie kierunki i tryby studiów);
  • znajomość specyfiki funkcjonowania swojej uczelni;
  • dyspozycyjność;
  • zaangażowanie i odpowiedzialność za powierzone obowiązki;
  • kreatywność;
  • wysoka kultura osobista;
  • członkostwo w innych studenckich inicjatywach (koła naukowe, samorząd etc.) mile widziane.

Organizator oferuje m.in. pełne wsparcie merytoryczne, możliwość rozwoju, szkolenia, spotkania networkingowe, dostęp do materiałów edukacyjnych, referencje, a także praktyki u Partnerów Programu Ambasadorskiego. Spośród grona Ambasadorów zostanie ponadto wybrana 1 osoba, która otrzyma szansę na zatrudnienie u Partnera Programu, X-Trade Brokers w Warszawie.

Zgłoszenia przyjmowane 16 marca 2012 r.

Więcej informacji o programie ambasadorskim można znaleźć na stronie PKPP Lewiatan.


****

McKinsey & Company zaprasza na międzynarodowe warsztaty HORIZON w Barcelonie

Co: 4 dniowe warsztaty w Barcelonie

Gdzie: Barcelona

Kiedy: termin nadsyłania aplikacji mija 11 marca 2012 r.

Dla kogo: studenci i doktoranci z kierunków informatycznych, przyrodniczych, inżynierskich, matematyki, ekonomii.

Firma doradztwa strategicznego McKinsey & Company zaprasza studentów oraz doktorantów do udziału w 4 warsztatach HORIZON, które będą miały miejsce w Barcelonie.

Spotkanie będzie okazją do poznania konsultantów McKinsey & Company z Business Technology Office, którzy poprowadzą praktyczne case study dla międzynarodowych teamów projektowych. 

Organizacją wyjazdu zajmie się firma McKinsey & Company, która pokryje wszelkie wydatki związane z podróżą, zakwaterowaniem i wyżywieniem w czasie wyjazdu.

Jeśli jesteś zainteresowany technologiami informatycznymi oraz biznesem, chcesz dowiedzieć się więcej o świecie doradztwa biznesowego i dobrze mówisz po angielsku, to prześlij aplikację korzystając z formularza załączonego na stronie projektu.

Więcej szczegółów na: www.horizon2012.mckinsey.com 


****

PYTANIE DO EKSPERTA: O CO WARTO ZAPYTAĆ NA ROZMOWIE KWALIFIKACYJNEJ?

Pod koniec rozmowy kwalifikacyjnej rekruterzy mają w zwyczaju oddać trochę inicjatywy kandydatowi i proponują zadawanie pytań dot. pracodawcy i charakteru pracy. Jest to chwila, która jest ważna co najmniej z dwóch względów. Po pierwsze udzielona odpowiedź daje obraz przyszłego miejsca pracy, tłumaczy kontrowersje i pomaga podjąć decyzję. Po drugie stanowią one również wskazówkę dla samego rekrutera: co interesuje kandydata i jak bardzo jest zainteresowany oferowanym wakatem. Nie zadanie żadnego - nie jest na miejscu. O co w takim razie pytać? O poradę udaliśmy się do eksperta.

Przejdź do artykułu.

 

****

PYTANIE DO EKSPERTA: CO ZROBIĆ W PRZYPADKU SPÓŹNIENIA NA ROZMOWĘ KWALIFIKACYJNĄ?

Termin i miejsce spotkania rekrutacyjnego ustalone z wyprzedzeniem, strój na rozmowę przygotowany, wiedza o potencjalnym pracodawcy nabyta. Tylko, że na drodze stają okoliczności, które uniemożliwiają planowe stawienie się na interview. Sytuacje bywają różne i większość rekruterów z pewnością zrozumie powody spóźnienia czy niestawienia się na rozmowę. Trzeba jednak zachować klasę i zasady savoir-vivre, w przeciwnym razie można stracić okazję by zaprezentować swoje umiejętności i zdobyć wymarzoną pracę.

Przejdź do artykułu.

2012-02-28 ,