Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Newsletter Kariery Youngpro.pl 18.12.2012

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_a16f27eaf86982840.jpg

Newsletter Kariery Youngpro.pl 18.12.2012


****

Universum Student Survey 2013

Co: ankieta

Dla kogo: studenci

Ruszyła kolejna edycja badania Universum Student Survey. Na studentów, którzy wezmą udział w badaniu, czekają cenne nagrody. Universum Student Survey to największe w Polsce badanie opinii studentów na temat ich przyszłej kariery i oczekiwań wobec pracodawcy. Wypełnienie ankiety zajmuje ok. 13 minut. Badanie jest niezależne, a wszystkie wypowiedzi anonimowe.

W tym roku organizatorzy przygotowali dla uczestników badania specjalne nagrody:

1. Stypendium Universum o wartości 4000 PLN (wyniki zostaną ogłoszone w czerwcu)

2. Dodatkowo, każdy, kto wypełni ankietę, otrzyma bezpłatnie  przewodnik WetFeet Insider Guide (o wartości 120 PLN), który pomoże mu odnaleźć się na rynku pracy.

Aby wziąć udział w badaniu, wystarczy kliknąć w ten link http://unisurv.co/PL2013.

****

Spotkania Inwestuj Świadomie 2012/2013

Co: cykl bezpłatnych spotkań warsztatowych o inwestowaniu na giełdzie 

Gdzie: 34 miasta w całej Polsce

Kiedy: styczeń 2013

Dla kogo: spotkania otwarte dla wszystkich chętnych

Akcjonariat Obywatelski. Inwestuj świadomie” to działania edukacyjne zainicjowane przez Ministerstwo Skarbu Państwa skierowane do inwestorów indywidualnych. Osoby stawiające pierwsze kroki na giełdzie oraz inwestorzy z większym doświadczeniem mogą wziąć udział w spotkaniach z ekspertami i zajęciach praktycznych, podczas których dowiedzą się, jakie możliwości daje rynek kapitałowy.

Spotkania mają przystępny, praktyczny charakter. Uczestnicy warsztatów są stopniowo wprowadzani będą w świat giełdy i inwestycji. Poznają organizację rynku kapitałowego w Polsce, rodzaje instrumentów finansowych,  podstawy analizy fundamentalnej i technicznej. Otrzymują również praktyczne wskazówki, czym kierować się inwestując na giełdzie, oraz jak korzystać ze swoich praw jako akcjonariusz spółki giełdowej. 

W każdym ze spotkań uczestniczą specjaliści z domów maklerskich, Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych oraz Komisji Nadzoru Finansowego.  W zajęciach biorą udział także przedstawiciele instytucji i spółek giełdowych będących partnerami programu Akcjonariat Obywatelski.

Każdy uczestnik otrzymuje przydatne materiały edukacyjne oraz bierze udział w konkursach z nagrodami.

Harmonogram spotkań znajdziesz na stronie http://www.akcjonariatobywatelski.pl.

****

Konkurs na „Najlepszy akademicki projekt Open Source”

Co: konkurs dla programistów

Gdzie: cała Polska

Kiedy: deadline zgłoszeń 30 kwietnia

Dla kogo: wszyscy tworzący open source

Platforma wymiany informacji www.spinacz.edu.pl spina ze sobą środowisko biznesu i nauki. Za pomocą serwisu został ułatwiony kontakt między młodymi twórcami projektów Open Source a instytucjami/firmami, w której mogłyby zostać wdrożone ich innowacyjne pomysły.

Dodatkowo na platformie www.spinacz.edu.pl wraz z rozpoczęciem nowego roku akademickiego ogłoszony został konkurs na „Najlepszy projekt akademickim Open Source” dla wszystkich studentów i pracowników uczelni wyższych w Polsce.

Wygrywa ciekawy, innowacyjny, projekt akademicki. Konkurs trwa do 30 kwietnia 2013 roku, a główną nagrodą jest wystąpienie/prezentacja zwycięskiego projektu na konferencji organizowanej pod koniec projektu (maj 2013) w Warszawie oraz wynagrodzenie z tytułu w/w wystąpienia.

Wejdź na www.spinacz.edu.pl i na profil projektu na www.facebook.com/serwis.spinacz.

****

Konkurs kreatywny: Konkurs na logo Wrocławia jako Europejskiej Stolicy Kultury 2016

W konkursie mogą uczestniczyć autorzy prac indywidualnie lub zespołowo. Każdy uczestnik może złożyć dowolną liczbę prac konkursowych (projektów).

Logo powinno być znakiem nowoczesnym i oddającym prestiż, jaki niesie ze sobą tytuł Europejskiej Stolicy Kultury.

Prace oceniane będą zgodnie z następującymi kryteriami:

1. czytelność komunikatu,

2. funkcjonalność,

3. pomysł,

4. oryginalność,

5. łatwość konwersji na różne media,

6. szeroki zakres skali reprodukcji.

Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę w  wysokości 15 000 zł brutto.

Link do konkursu

****

DUŻO, WIĘCEJ, NAJWIĘCEJ – W TYCH BRANŻACH ZAROBISZ

obra praca = dobra płaca? Okazuje się, że w każdej branży popularne przysłowie może oznaczać zupełnie coś innego. W których można zarobić najwięcej? Prezentujemy czołówkę TOP 3.

Odpowiednie wynagrodzenie to podstawa satysfakcji z pracy. Jest też bardzo ważnym motywatorem wyboru określonego pracodawcy, zawodu, miasta, a także branży. Różnice w zarobkach nawet na podobnym szczeblu kariery są znaczące. Jak wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń Sedlak & Sedlak, osoby pracujące w najlepiej opłacanej branży zarabiają ponad dwukrotnie więcej niż związani zawodowo z kulturą i sztuką.

W jakich branżach można liczyć na największe zarobki?

Przeczytaj artykuł na Youngpro.pl

****

SPOWIEDŹ REKRUTERÓW, CZYLI 10 CIEKAWOSTEK NA TEMAT REKRUTACJI

O rekrutacji powiedziano już chyba wszystko. Jak pisać CV, co zawrzeć w liście motywacyjnym i jak zachowywać się na rozmowie kwalifikacyjnej. Dziś zajrzymy do działu HR od kuchni. Serwis behiring.com przygotował ciekawą infografikę z 10 faktami na temat rekrutacji.

Co wyznali rekruterzy? Chociażby to, że podczas wstępnej selekcji otrzymanych CV, na zapoznanie się z każdym przeznaczają bagatela … od 5 do 7 sekund.

Przeczytaj artykuł na Youngpro.pl

****

JAK RADZIĆ SOBIE ZE STRESEM NA ROZMOWIE KWALIFIKACYJNEJ? WYWIAD Z DORADCĄ ZAWODOWYM

Drżące dłonie, drżący głos, na twarzy wypieki, a w głowie pustka. To czarny, ale dla wielu osób realny scenariusz własnej autoprezentacji na rozmowie kwalifikacyjnej. Co ciekawe stres może być również naszym sprzymierzeńcem, bo gdy pozostaje na pewnym poziomie, pobudza i mobilizuje. Jednak, kiedy go przekroczy, zaczynają się schody. Jak zejść po nich pewnym krokiem podpowie Izabela Surmacz – doradca zawodowy w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej.

Przeczytaj wywiad na Youngpro.pl


2012-12-18 ,