Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

W sprzedaży trzeba stawiać sobie konkretne cele – wywiad z Przemysławem Trzosem, Przedstawicielem Bankowym w ING Banku Śląskim

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_08fda0244b2454586.jpg
W sprzedaży trzeba stawiać sobie konkretne cele – wywiad z Przemysławem Trzosem, Przedstawicielem Bankowym w ING Banku Śląskim
Dlaczego sprzedaż? 

W moim przypadku sprzedaż została chyba, przekazana w genach po rodzicach, którzy prowadzili hurtownię oraz sklepy. Miałem do czynienia z tą dziedziną od dziecka. Po za tym lubię sprzedawać i dzięki temu osiągać swoje cele.

Dlaczego branża bankowa i właśnie ING Bank Śląski? 

Branża bankowa chyba z tego powodu, że od dziecka w domu bawiłem się w bankiera i jakoś mi tak zostało… Zaczęło się, gdy miałem ok. dwudziestu lat – szukałem pracy, moja koleżanka pracowała w dużym banku i akurat szukali ludzi. Co ciekawe nie zgodziłem się, gdyż była to praca na tak zwanych „słuchawkach”, a tego miałem już dość po poprzedniej pracy w call center. Jednak po kilku miesiącach sytuacja mnie zmusiła do przyjęcia propozycji – zadzwoniłem do koleżanki, następnie przeszedłem dwie rozmowy rekrutacyjne i zostałem przyjęty. Po kilku latach pracy przeniesiono mój departament do innego miasta więc musiałem zrezygnować. Później aplikowałem do kolejnego banku, w którym pracowałem również w sprzedaży przez kilka miesięcy -  z różnych powodów musiałem odejść. No i w końcu przyszedł czas na ING, ogłoszenie zobaczyłem w internecie, wysłałem aplikację no i jestem już tu od 7 miesięcy. Po za tym wielu moich znajomych chwaliło tę instytucję jako dobrego pracodawcę.

Wielu młodych ludzi rozpoczynając karierę liczy na stały etat w stabilnej firmie. Pan zdecydował się na pracę zakładając własną działalność. Jakie są plusy tego rozwiązania? 

Jest wiele plusów takiego rozwiązania. Przede wszystkim są to kwestie ekonomiczne – szczegółów pozwolę sobie nie zdradzać. Kolejnym dużym plusem jest pewna „wolność”, bardzo sobie cenię nienormowany czas pracy i to, że jeśli mam coś ważnego do załatwienia „na mieście” to nie muszę pytać o pozwolenie czy mogę się dziś spóźnić dwie godziny.

Czy są jakieś minusy samo zatrudnienia? 

Trzeba uważać, żeby nie przesadzić z tą wolnością i nienormowanym czasem pracy.
Brak (płatnego) urlopu.

Co według Pana jest najtrudniejsze w pracy sprzedawcy?

Najtrudniejsze jest dotarcie do potrzeb klienta tak, aby można było skutecznie sprzedać swój produkt. No i przed wszystkim znalezienie klienta.

Sprzedaż to postawa. Jaki powinien być przedstawiciel bankowy? Jacy ludzie sprawdzą się na tym stanowisku?

Na tym stanowisku sprawdzą się osoby, które potrafią zbudować pozytywną atmosferę wokół siebie, są komunikatywne i zdeterminowane oraz konsekwentnie dążące do swoich celów.

Czy sprzedaż daje możliwości rozwoju? Jakie są kolejne etapy w karierze sprzedawcy? 

Pewnie, że TAK. Na przykładzie naszej Zewnętrznej Sieci Sprzedaży mamy możliwość uzyskania srebrnego a następnie złotego certyfikatu, co oczywiście wiąże się z korzyściami ekonomicznymi.
Kolejny etap to Team Leader Zespołu i Menadżer Zespołu itd.

Co jest dla Pana największym wyzwaniem w pracy w sprzedaży? 

Największym wyzwaniem jest chyba to, aby nie wpaść w rutynę i umieć stawiać sobie konkretne cele do zrealizowania dzięki czemu praca staje się ciekawsza, a postawione cele motywują nas do działania.


2014-02-25 ,