Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Praktykant w Grafton Recruitment, wywiad z Natalią Janusiak

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_6975386b942646856.jpg
Praktykant w Grafton Recruitment, wywiad z Natalią Janusiak
Realizacja projektów rekrutacyjnych, redagowanie ogłoszeń z ofertami pracy czy asystowanie podczas rozmów kwalifikacyjnych - to tylko kilka zadań z którymi podczas praktyk w Grafton Recruitment spotkała się Natalia. Chęć zdobycia doświadczenia przywiodła ją do bardzo prężnie rozwijającej się agencji rekrutacyjnej. Z kolei zapał do nauki oraz inicjatywa, w jej przypadku, okazały się receptą na uzyskanie pracy.

Dlaczego Grafton Recruitment Poland?
Z racji tego, że studiowałam psychologię ze specjalizacją zarządzanie zasobami ludzkimi w  trakcie studiów poszukiwałam ofert praktyk w obszarze HR. Decyzję o aplikowaniu do Grafton podjęłam pod wpływem rekomendacji koleżanki, która właśnie w Grafton zdobyła pierwsze doświadczenia zawodowe, a ze współpracy z tą firmą była bardzo zadowolona.

Jak wyglądał przeciętny dzień praktyk?
Podczas praktyk do moich głównych zadań należało wsparcie Konsultantów w realizacji projektów rekrutacyjnych, przygotowanie dokumentów dla pracowników, redagowanie ogłoszeń z ofertami pracy oraz asystowanie podczas rozmów kwalifikacyjnych. Mój staż trwał 3 miesiące, pracowałam w wymiarze ¾ etatu. To co od razu rzuciło mi się w oczy to elastyczne podejście do mojej dyspozycyjności i życzliwe przyjęcie całego zespołu.

Co sprawiało Ci największą satysfakcję podczas praktyk?
Największą satysfakcję sprawiał mi aktywny udział w spotkaniach rekrutacyjnych, a pod koniec praktyk - możliwość samodzielnego przeprowadzenia rozmowy z kandydatem. To było dla mnie duże wyzwanie i doceniam kredyt zaufania jaki wtedy otrzymałam.

Czy wykorzystałaś wiedzę zdobytą na studiach podczas stażu w Grafton Recruitment Poland?
Staż w Grafton pozwolił mi wykorzystać i rozwinąć w praktyce wiedzę zdobytą w trakcie studiów. Miłym zaskoczeniem była dla mnie możliwość samodzielnego podejmowania decyzji o wyborze kandydatów zapraszanych na spotkania rekrutacyjne, a także udział we wszystkich etapach projektów rekrutacyjnych.

Natalio, o czym powinny pamiętać osoby dopiero rozpoczynające przygodę z Grafton Recruitment?
Należy pamiętać, aby w trakcie stażu wykazać chęć do nauki oraz inicjatywę. Dzięki takiej postawie stażysta może zdobyć nowe kompetencje i efektywnie wykorzystać czas spędzony w firmie. To powinna być korzyść dla każdej ze stron: pracodawcy, któremu zależy na wsparciu w pewnych działaniach i stażysty, który chciałby się czegoś nauczyć w trakcie tych kilku tygodni lub miesięcy.

Grafton Recruitment Poland to firma na lata?
Zdecydowanie tak. Miałam to szczęście, że pod koniec praktyk pojawiła się szansa na pozostanie w Grafton Recruitment. Obecnie wciąż wykonuję zadania, które realizowałam w trakcie praktyk, jednak mój zakres obowiązków poszerzył się o dodatkowe zadania związane z samodzielnym prowadzeniem projektów rekrutacyjnych oraz obsługą kadrową naszych pracowników tymczasowych Praca w Grafton Recruitment to doskonała szansa  na zdobywanie doświadczenia zawodowego, rozwijanie kompetencji i nawiązywanie zawodowych znajomości.

Dziękuję za rozmowę.


Natalia Janusiak, były praktykant, obecnie: Junior Recruitment Consultant | Temporary & Outsourcing w Grafton Recruitment Poland.


2013-08-28 ,