Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Inkubator Przedsiębiorczości

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_239c01a14f2270435.jpg
Inkubator Przedsiębiorczości

Inkubator przedsiębiorczości to instytucja wspierająca rozwój początkujących inicjatyw biznesowych z sektora małych i średnich przedsiębiorstw (często start-up'y). Wśród nich wyróżnia się akademickie inkubatory przedsiębiorczości, które skierowane są do studentów, absolwentów i pracowników naukowych zakładających własną działalność gospodarczą.

Inkubatory oferują pomoc organizacyjną, administracyjną i materialną w założeniu i prowadzeniu własnej firmy. Beneficjenci tej instytucji mają możliwość zarejestrowania i prowadzenia działalności gospodarczej, korzystając z osobowości prawnej inkubatora. Udostępnia im również bez opłaty, bądź w preferencyjnej cenie wyposażoną powierzchnię biurową. Ponadto inkubatory oferują wsparcie merytoryczne w formie porad prawnych, doradztwa, szkoleń. Przedsiębiorcy korzystający z programów inkubacji nie mają obowiązku opłacania składek ZUS, rejestracji firmy w urzędach oraz prowadzenia księgowości.

Inkubatory przedsiębiorczości to ponadto społeczność biznesowa dająca możliwość networkingu – nawiązywania i podtrzymywania kontaktów biznesowych.

2011-11-08 ,